Listopad 2021

Portal dla Inwestorów – szkolenie pracowników.

Portal dla Inwestorów- szkolenie pracowników

W ramach projektu partnerskiego pt. „E-urzędy w powiecie wągrowieckim i gnieźnieńskim” współfinansowanego ze środków unii europejskiej, dnia 12 stycznia 2017 r. w Starostwie Powiatowym w Wągrowcu, odbyło się szkolenie dla pracowników urzędów  (w tym Urzędu Gminy Damasławek) z zakresu wdrożenia rozwiązań poprawiających dostęp potencjalnym inwestorom do informacji o lokalach użytkowych oraz nieruchomościach gruntowych przeznaczonych pod inwestycje.

Podczas szkolenia pracownicy nabyli umiejętności zarządzania portalem dla inwestorów, który dostarcza informacji o gminie oraz ofertach inwestycyjnych nieruchomości (np. sprzedaż, dzierżawa, wynajem).

W ramach realizacji ww. projektu partnerskiego zaplanowano również:

1) wdrożenie rozwiązań dla potrzeb elektronizacji procesu obsługi podatkowej,

2) wdrożenie rozwiązań dla potrzeb dostępu do usług administracyjnych oraz informacji o lokalach użytkowych i nieruchomościach,

3) wdrożenie rozwiązań zarządczych dla potrzeb zarządzania satysfakcją klienta,

4) wdrożenie rozwiązań dla potrzeb skutecznej realizacji umów najmu i dzierżawy oraz elektronizacji procesu świadczenia usług i ewidencji nieruchomości poprzez zakup programów dziedzinowych,

5) przeszkolenie pracowników samorządowych z JST w obszarze podatków i opłat, nieruchomości oraz w innych obszarach dla poprawy efektywności świadczenia usług administracyjnych.

Szczegóły na temat projektu można znaleźć pod bannerem – Projekt partnerski pt. „E-urzędy w powiecie wągrowieckim i gnieźnieńskim”.

Dodatkowo informujemy, że w ramach niniejszego projektu w Urzędzie Gminy Damasławek utworzono punkt potwierdzający profile zaufane.