Przejdź do treści
Dziś jest:
A+ A-

Menu

Zobacz także

Kalendarz

luty 2023
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728  

Licznik odwiedzin

Święto Niepodległości – 11.11.2016 r.

 

 

 

Dnia 10 listopada br. w Zespole Szkół Powszechnych im. Pierwszych Piastów w Damasławku oraz w Szkole Podstawowej w Niemczynie odbyły się uroczyste apele z okazji Święta Niepodległości. Natomiast 11 listopada br. na terenie Damasławka odbyła się lokalna uroczystość związana z 98. rocznicą Odzyskania Niepodległości. Uroczystość rozpoczęła się mszą św. w intencji Ojczyzny w Kościele Parafialnym w Damasławku. Po mszy św. korowód prowadzony przez Komendanta Gminnego Związku OSP RP w Damasławku p. Macieja Przybylskiego dotarł na teren Gminnego Ośrodka Kultury w Damasławku. Przybyłe delegacje złożyły wiązanki kwiatów pod pomnikiem. Następnie w Gminnym Ośrodku Kultury odbył się program słowno- muzyczny w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej w Niemczynie. Po uroczystości odbyło się spotkanie przy kawie i rogalu świętomarcińskim.

Odzyskanie Niepodległości to najważniejsze polskie święto narodowe związane z odzyskaniem w 1918 roku suwerenności i wolności. Dzień 11 listopada ustanowiono świętem państwowym po raz pierwszy w 1937 roku. W latach 1939-44 podczas okupacji hitlerowskiej oraz w okresie od 1945 do 1989 roku, w czasie rządów komunistycznych obchodzenie święta było zakazane. Dopiero w 1989 r. sejm ustawą przywrócił obchody tego święta. Od tego roku Święto Niepodległości jest najważniejszym świętem państwowym, a dzień 11 listopada jest dniem wolnym od pracy i nauki szkolnej.

 

Sporządziła – Ewa Kępa

 

GALERIA:

Zdjęcia pamiątkowe.

 

10 listopada 2016 r. w Szkole Podstawowej w Niemczynie odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości. W patriotycznym montażu słowno – muzycznym przygotowanym pod kierunkiem pana Artura Płoszyńskiego i pani Marioli Łukomskiej wystąpili uczniowie klas VI i IV. Miłym akcentem podczas inscenizacji był polonez wykonany przez uczniów klasy IV, do którego układ choreograficzny przygotowała pani Żaneta Buk. Duży wkład miała również  pani Renata Moeglich, tradycyjnie przygotowując oryginalną scenografię, która stanowiła  ważne tło nie tylko dla występujących uczniów, ale i dla widzów.

Przygotowany montaż słowno-muzyczny został zaprezentowany także 11 listopada na gminnej uroczystości w GOK w Damasławku.

 

    Renata Jung – Dyrektor Szkoły Podstawowej w Niemczynie

 

GALERIA:

Zdjęcia pamiątkowe – Szkoła Podstawowa w Niemczynie.

 

W ZSP w Damasławku dnia 10 listopada odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości przygotowana przez uczniów klas ponadgimnazjalnych i Gimnazjum pod kierunkiem pani Sylwii Stasiak-Dziczek i pana Rafała Błaszczyka. Oprawę muzyczną zapewnił szkolny chór „Legenda”, który prowadzi pani Wanda Szmiel. Uczniowie zaprezentowali montaż slowno-muzyczny podejmujący tematykę niepodległościowych dążeń Polaków w czasach rozbiorów.

 

Marcin Pikula – Wicedyrektor ZSP im. Pierwszych Piastów w Damasławku

 

GALERIA:

Zdjęcia pamiątkowe – ZSP im. Pierwszych Piastów w Damasławku.

Zobacz także

Godziny pracy

poniedziałek:
7:30 -16:30
wtorek - czwartek:
7:30 -15:30
piątek:
7:30 -14:30

Jak do nas dojechać?

Urząd Gminy Damasławek, Rynek 8, 62-110 Damasławek
Wszelkie Prawa Zastrzeżone