Przejdź do treści
Dziś jest:
A+ A-

Menu

Zobacz także

Kalendarz

październik 2022
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

Licznik odwiedzin

Zakończenie projektu „UMIEM PŁYWAĆ 2020”

26 listopada br. zakończyła się w Gminie Damasławek realizacja projektu powszechnej nauki pływania: „Umiem pływać”. Projekt współfinansowany był przez Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Gminę Damasławek, a realizowało go Wielkopolskie Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe w Poznaniu.

Trzydzieścioro dzieci z klas III z Zespołu Szkół Powszechnych im. Pierwszych Piastów w Damasławku i piętnaścioro uczniów z klas III i II ze Szkoły Podstawowej w Niemczynie korzystało z 20 bezpłatnych lekcji nauki pływania na pływalni AQUAPARK w Wągrowcu. Udział w tym projekcie dał dzieciom nie tylko możliwość nauki pływania, ale także aktywnego spędzania czasu wolnego i wspaniałej zabawy. Ćwiczenia w formie zabawowej dostarczały wiele radości i satysfakcji. Zajęcia na basenie rozbudziły potrzebę uczestnictwa w tej formie aktywności ruchowej ucząc, jak w sposób odpowiedzialny i bezpieczny korzystać z basenu i innych akwenów wodnych. Udział w zajęciach umożliwił także nabycie podstawowych umiejętności pływania, rozwijania i podnoszenia sprawności fizycznej, zapobiegania wadom postawy, zachęcił także wychowanków do systematycznego uprawiania sportu w czasie wolnym od nauki i aktywnego stylu życia. Wspólne wyjazdy integrowały uczniów. Korzyści płynące z udziału w zajęciach to m.in. możliwość rozwijania i podnoszenia sprawności fizycznej, zapobiegania wadom postawy, utrzymanie dobrej kondycji i koordynacji ruchowej.

Dziękujemy instruktorom pływalni AQUAPARK w Wągrowcu za udzielenie lekcji pływania oraz opiekunom za sprawowanie opieki nad dziećmi podczas wyjazdów.

Zobacz także

Godziny pracy

poniedziałek:
7:30 -16:30
wtorek - czwartek:
7:30 -15:30
piątek:
7:30 -14:30

Jak do nas dojechać?

Urząd Gminy Damasławek, Rynek 8, 62-110 Damasławek
Wszelkie Prawa Zastrzeżone