Przejdź do treści
Dziś jest:
A+ A-

Menu

Zobacz także

Kalendarz

luty 2023
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728  

Licznik odwiedzin

ZSP im. Pierwszych Piastów w Damasławku – „10 rocznica nadania imienia szkole”.

 

 

Najważniejszym wydarzeniem bieżącego roku w naszej szkole stały się z pewnością uroczyste obchody 10. rocznicy nadania imienia szkole połączone z 1050. rocznicą chrztu Polski.

Niemal przez cały rok szkolny uczniowie, nauczyciele i pracownicy ZSP w Damasławku przygotowywali się do X rocznicy nadania imienia Pierwszych Piastów naszej szkole. Okazało się, że wybór właśnie takich patronów okazał się strzałem (nomen omen) w dziesiątkę, a Festyn Piastowski organizowany z okazji każdej rocznicy, czyli Święta Szkoły, wpisał się na stałe do kalendarza imprez szkolnych i gminnych. Tegoroczne święto było jednak wyjątkowe.

Już 24 maja w szkole rozstrzygnięto wiele konkursów tematycznych. Odbył się także pierwszy Piastowski Turniej Piłkarski, w którym udział wzięły cztery drużyny: Uczniowie, Nauczyciele, Drużyna Rady Rodziców i Drużyna Urzędu Gminy. Dopisała pogoda i dopisały humory, zabawa była przednia, choć na jaw wyszły też istotne braki kondycyjne. Zwycięzcami okazali się uczniowie ZSP. Mamy nadzieję, że turniej pozostanie na stałe w programach obchodów Święta Szkoły.

Rocznicowe obchody zainaugurowano dziękczynną  mszą św. w damasławskim kościele. Następnie w nowej sali gimnastycznej odbyła się oficjalna część uroczystości z udziałem wielu zaproszonych gości, w tym Starosty Powiatu Wągrowieckiego Tomasza Kranca i Wójta Gminy Damasławek Jacka Matysiaka. Uczestnicy mieli okazję obejrzeć niezwykłą lekcję historii w wykonaniu uczniów naszej szkoły. Przedstawienie przygotowały panie Anna Kasperkowiak (scenariusz i reżyseria) i Wanda Szmiel, która wraz z mężem zadbała o oprawę muzyczną. Niezwykle efektowana scenografia była dziełem pań Sylwii Sturmy, Justyny Bodus, Oriany Politowskiej i Ingi Eliasz-Sierszulskiej. Dziękujemy też pani  Annie Pietras i Magdalenie Rozmarynowskiej za dostarczenie elementów niezbędnych dla tak efektowanej scenografii. Pani Elżbieta Bogaczyk i Paulina Gnat-Michalak zadbały o kostiumy, w których występowali uczniowie.  Na kilka chwil przenieśliśmy się do Polski z czasów piastowskich, przypominając sobie prastare dzieje naszego państwa ze szczególnym podkreśleniem roli chrztu jako wydarzenia przełomowego. Wręczono też nagrody za udział w turniejach tematycznych i sportowych, wyróżniono uczniów wybranych w V Szkolnym Plebiscycie „Piastowskie Denary”. Zaproszeni goście mieli okazję zabrać głos, pogratulować Dyrektorowi i wręczyć okolicznościowe upominki. Otoczenie szkoły wzbogaciło się też o nowy symbol – piastowskiego orła, którego pomysłodawczynią była pani Renata Groszak, a wykonała go wraz z paniem Krzysztofem Kaźmierowskim.

Dalsza część uroczystości odbywała się na całym terenie szkoły. Mieszkańcy gminy i zaproszeni goście mieli okazję odwiedzić stoiska przygotowane przez poszczególne klasy, poczęstować się piastowskim jadłem i wziąć udział w konkurencjach sportowych. Pogoda dopisała, humory również.

 

Dziękujemy też serdecznie sponsorom i przyjaciołom szkoły, bez których ta impreza nie mogłaby się odbyć w tak rozbudowanej formie, a byli nimi:

  • Tomasz Sierszulski, Maciej Sierszulski –  PPHU Tomas S.C.,
  • Sławomir Cholewiński – Piekarnia Cukiernia Cholewiński Sławomir, 
  • Janusz Kędziora,
  • Stanisław Jóźwiakowski – bryczka i konie,
  • Piotr Politowski i motocykliści,
  • Renata Groszak, Krzysztof Kaźmierowski – pomysł i wykonanie piastowskiego orła.
  • Dziękujemy też  ks. Dziekanowi Andrzejowi Stefańskiemu – za mszę świętą inaugurującą uroczystości rocznicowe.

 

Wielkie i serdeczne podziękowania dla rodziców uczniów przygotowujących stoiska!

Dziękujemy też Januszowi Bilskiemu – Dyrektorowi Zespołu Szkół w Wapnie za użyczenie wykładziny na salę gimnastyczną oraz pani Magdalenie Zygmunt – Dyrektorowi GOK Damasławek – za wypożyczenie krzeseł.

 

GALERIA ZDJĘĆ:

Foto 1

Zdjęcie 1 z 10

 

ZSP im. Pierwszych Piastów w Damasławku

Zobacz także

Godziny pracy

poniedziałek:
7:30 -16:30
wtorek - czwartek:
7:30 -15:30
piątek:
7:30 -14:30

Jak do nas dojechać?

Urząd Gminy Damasławek, Rynek 8, 62-110 Damasławek
Wszelkie Prawa Zastrzeżone