Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies klikając przycisk Ustawienia. Aby dowiedzieć się więcej zachęcamy do zapoznania się z Polityką Cookies oraz Polityką Prywatności.
Ustawienia

Szanujemy Twoją prywatność. Możesz zmienić ustawienia cookies lub zaakceptować je wszystkie. W dowolnym momencie możesz dokonać zmiany swoich ustawień.

Niezbędne pliki cookies służą do prawidłowego funkcjonowania strony internetowej i umożliwiają Ci komfortowe korzystanie z oferowanych przez nas usług.

Pliki cookies odpowiadają na podejmowane przez Ciebie działania w celu m.in. dostosowania Twoich ustawień preferencji prywatności, logowania czy wypełniania formularzy. Dzięki plikom cookies strona, z której korzystasz, może działać bez zakłóceń.

Więcej

Tego typu pliki cookies umożliwiają stronie internetowej zapamiętanie wprowadzonych przez Ciebie ustawień oraz personalizację określonych funkcjonalności czy prezentowanych treści.

Dzięki tym plikom cookies możemy zapewnić Ci większy komfort korzystania z funkcjonalności naszej strony poprzez dopasowanie jej do Twoich indywidualnych preferencji. Wyrażenie zgody na funkcjonalne i personalizacyjne pliki cookies gwarantuje dostępność większej ilości funkcji na stronie.

Więcej

Analityczne pliki cookies pomagają nam rozwijać się i dostosowywać do Twoich potrzeb.

Cookies analityczne pozwalają na uzyskanie informacji w zakresie wykorzystywania witryny internetowej, miejsca oraz częstotliwości, z jaką odwiedzane są nasze serwisy www. Dane pozwalają nam na ocenę naszych serwisów internetowych pod względem ich popularności wśród użytkowników. Zgromadzone informacje są przetwarzane w formie zanonimizowanej. Wyrażenie zgody na analityczne pliki cookies gwarantuje dostępność wszystkich funkcjonalności.

Więcej

Dzięki reklamowym plikom cookies prezentujemy Ci najciekawsze informacje i aktualności na stronach naszych partnerów.

Promocyjne pliki cookies służą do prezentowania Ci naszych komunikatów na podstawie analizy Twoich upodobań oraz Twoich zwyczajów dotyczących przeglądanej witryny internetowej. Treści promocyjne mogą pojawić się na stronach podmiotów trzecich lub firm będących naszymi partnerami oraz innych dostawców usług. Firmy te działają w charakterze pośredników prezentujących nasze treści w postaci wiadomości, ofert, komunikatów mediów społecznościowych.

Więcej

Informacja z wyborów Sołtysa i Rady Sołeckiej

Ocena 0/5

W dniach 7-21.05.2024 r. na terenie sołectw gminy Damasławek zostały przeprowadzone zebrania wiejskiej w celu wyboru Sołtysów i Rad Sołeckich na kadencję 2024-2029. Tegoroczne zebrania wyborcze cieszyły się sporym zainteresowaniem pośród mieszkańców. Największa frekwencja dopisała w następujących sołectwach: Niemczyn – w zebraniu wzięło udział 105 osób, Dąbrowa – 90 osób, Damasławek – 72 osoby, Mokronosy – 58 osób, Turza – 47 osób, Smuszewo – 43 osoby. 

Na 18 sołectw w 6 sołectwach nastąpiła zmiana Sołtysów: 

Sołectwo Dąbrowa – Sołtys wsi pan Jakub Jadach

Sołectwo Gruntowice – Sołtys wsi pani Justyna Kostecka

Sołectwo Kozielsko – Sołtys wsi pani Katarzyna Szcześniak

Sołectwo Smuszewo – Sołtys wsi pan Grzegorz Gawryszak

Sołectwo Starężynek – Sołtys wsi pani Ewa Rojek

Sołectwo Stępuchowo – Sołtys wsi pan Adrian Dąbek.

Z funkcją sołtysa pożegnały się osoby, które pełniły ją przez ponad ćwierćwiecze, tj.: 

- Pan Jerzy Kamiński przestał pełnić funkcję sołtysa wsi Starężynek, którą sprawował od ponad 30 lat,

- Pan Henryk Śliwiński przestał pełnić funkcję sołtysa wsi Gruntowice, którą sprawował od ponad 25 lat, 

- Pan Roman Adamski przestał pełnić funkcję sołtysa wsi Smuszewo, którą sprawował od ponad 24 lat.

W pozostałych sołectwach dotychczasowi Sołtysi utrzymali swoje funkcje:

Sołectwo Damasławek – Sołtys wsi pani Aneta Jung

Sołectwo Kołybki – Sołtysi wsi pani Żaneta Twarożek

Sołectwo Kopanina – Sołtys wsi pan Łukasz Adanowicz

Sołectwo Miąża – Sołtys wsi pan Kazimierz Jankowski

Sołectwo Międzylesie – Sołtys wsi pani Ilona Kledzik

Sołectwo Mokronosy – Sołtys wsi pan Rafał Skotarek

Sołectwo Niemczyn – Sołtys wsi pan Ryszard Rozmarynowski

Sołectwo Piotrkowice – Sołtys wsi pan Mirosław Wiśniewski

Sołectwo Rakowo – Sołtys wsi pani Anna Sakłak

Sołectwo Starężyn – Sołtys wsi pan Karol Pawlak

Sołectwo Turza – Sołtys wsi pani Małgorzata Michalska

Sołectwo Wiśniewko – Sołtys wsi pan Stefan Sobecki.

Ustępującym sołtysom dziękujemy za pełną zaangażowania współpracę z samorządem, za troskę i dbanie o dobro lokalnej społeczności wyrażającą się skutecznym realizowaniem działań i inicjatyw służących rozwojowi sołectw oraz za podjęte inicjatywy i działania na rzecz polepszenia życia mieszkańców. Z kolei nowo wybranym sołtysom gratulujemy. Niech oddanie lokalnym sprawom i mieszkańcom będzie nadrzędnym celem a zaufanie, którym zostali Państwo obdarzeni dodaje odwagi i wytrwałości w wypełnianiu powierzanej misji. 

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Dodaj komentarz

Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności

DO GÓRY
Włącz powiadomienia WebPush
Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!
Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.